8 Mart Dünya Kadınlar Günü


Çaldıran Belediye Başkanlığı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir etkinlik düzenledi.

Çaldıran Belediyesi çalışanları; sokaklar başta olmak üzere hastane ve kurumları dolaşarak kadınlara güller dağıtıp günlerini kutladılar. Çaldıran Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Tekin Dundar, ilçede ilk defa böyle bir etkinlik düzenleyerek kadınların gününü kutladıklarını söyledi. Dundar, “8 Mart, Dünya Kadınlar Günü olarak kutlanan bir gündür. İlçemizde de kadınları her zaman olduğu gibi hatırlayarak böyle bir etkinlik düzenledik. Kadının Dinimizde de büyük bir önemi vardır. Peygamber Efendimiz (s.a.v) veda hutbesinde, ‘kadınlar size Allah’ın emanetidir’ buyurmuşlardır. Kadın annedir. Anne de cennetin müjdeleyicisidir şuuruyla kadınlara değer verilmelidir. Belediyemizde çalışan bayan elamanlarımız; hastane, okul, kamu kurumları ile sokak ve esnafı dolaşarak rast geldikleri her kadına gül vererek günlerini kutladılar. Bu da bizleri mutlu ediyor. Bu vesile ile ülkemizde ve ilçemizde bulunan tüm kadınların gününü kutluyorum” dedi
İlk defa böyle bir sürprizle karşılaşan kadınlar ise, hatırlanmanın çok güzel bir duygu olduğunu belirterek, “Allah Kaymakam ve Belediye Başkan Vekilimizden razı olsun” dediler.

‘Dinimizde Kadının Yeri’ konferansı
Çaldıran Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Tekin Dundar’ın talimatları doğrultusunda Çaldıran Müftülüğü tarafından ‘Dinimizde Kadının Yeri’ konulu bir konferans düzenlendi. Yavuz Sultan Selim İlkokulunun konferans salonunda düzenlenen programa konuşmacı olarak katılan İlçe Müftüsü Fikri Göncü, cahiliye döneminde kadının yeri ve konumuna işaret etti. Cahiliye döneminde kadının bir eşya olarak görüldüğünü ve kadına insani değerlerin verilmediğini ifade eden Göncü, İslam’ın kadına vermiş olduğu önemi ve değeri de Kur’an-ı Kerim’den ayetler, Peygamberimizin hadislerinden örnekler vererek anlattı.
Konferansın sonunda Müftü Göncü, kadınlara gül vererek günlerini ku

Haber Fotoğrafları